8d1646a5 ed4a 4f14 86ce 5a51e5b648a6 - 13نمونه حرفه ای از ارتقاء عکس در فتوشاپ

 امروزه نه‌ تنها در برخی از سبک‌ها و شاخه‌های عکاسی، ویرایش، عملی خطا و غیر اخلاقی محسوب نمی‌شود، بلکه تاریک‌خانه‌ی دیجیتال (به معنای ویرایش رنگ، نور و…) به هنری تبدیل‌ شده که هر عکاس حرفه‌ای باید بداند.

ثبت یک عکس خوب آسان نیست. ثبت یک عکس عالی سخت‌تر هم هست. اما ثبت یک عکس غیرممکن، خب غیرممکن است، مگر این‌ که از فتوشاپ کمک بگیرید.

پیتر استوارت (Peter Stewart) یک عکاس حرفه‌ای است که کارها‌ی زیادی از او در سطح جهانی منتشر شده‌اند. او و کارهایش هزاران دنبال‌کننده و میلیون‌ها بیننده دارند. پیتر همچنین یک جادوگر در فتوشاپ نیز هست. در عکس‌های زیر که قبل و بعد از کار وی در فتوشاپ را نشان می‌هند،می‌توان به وضوح دید که مقداری ویرایش هوشمندانه چه تفاوتی را می‌تواند ایجاد کند.

پیتر استوارت به پتاپیکسل می‌گوید:

من دوست دارم روشم در عکاسی، ثبت تصاویری خیالی و فراواقعی باشد.

او از تکنیکی به نام براکت نوردهی چند‌گانه (bracketed multiple exposure) استفاده می‌کند که به وی اجازه می‌دهد جزئیات ریز هر عکس را قبل از ادغامشان با‌ هم و تبدیلشان به یک عکس، ثبت نماید.

او توضیح می‌دهد:

این نمونه‌های قبل و بعد، به معنی نمایش کار‌هایی است که می‌توان با قدرت فتوشاپ انجام داد.

استوارت ادامه می‌دهد:

برای این هدف من عمدا دراماتیک‌ترین نمونه‌ها را به نمایش می‌گذارم.

توضیح مترجم: براکت (Bracket) در عکاسی به معنای ثبت چند عکس با نور‌دهی‌های مختلف است تا بعدا یا آن‌ها را با هم ادغام کرده و تصویر HDR به دست آوریم یا با انتخاب یکی، ریسک نوردهی اشتباه را کم کنیم.

. براکت HDR که به صورت دستی با فتوشاپ ادغام شده‌اند. از Nik Color Efex Pro نیز برای ارتقاء و بهبود رنگ‌ها و نور‌ها استفاده شده است.

ویرایش عکس در فتوشاپ

۲. تک عکس Raw که کپی و چرخیده‌ است. این عکس سپس به صورت مورب بریده و از ماسک برای یکپارچه شدنش استفاده شده و برای بیرون کشیدن جزئیات، در پایان عکس کمی روشن شده است.

ویرایش عکس در فتوشاپ

۳. تنظیم دمای رنگ با استفاده از Adobe Cameraraw

ویرایش عکس در فتوشاپ

۴. اصلاح پرسپکتیو و حذف کابل برق در فتوشاپ. رنگ‌ها نهایتا در Nik Color Efex Pro بهبود یافته‌اند.

ویرایش عکس در فتوشاپ

۵. تنظیمات مختلفی روی آسمان در فتوشاپ صورت گرفته است. از Nik Color Efex Pro نیز برای ارتقاء و بهبود رنگ‌ها و نور‌ها استفاده شده است.

ویرایش عکس در فتوشاپ

۶. سوختگی و نور زیاد عکس (Overexposed) در فتوشاپ اصلاح شده و عکس نجات پیدا کرده‌ است. از Nik Color Efex Pro نیز برای ارتقاء و بهبود رنگ‌ها و نور‌ها استفاده شده است.

ویرایش عکس در فتوشاپ

۷. ویرایش نور در یک تک‌ عکس.

ویرایش عکس در فتوشاپ

۸. پخش ملایم رنگ نارنجی روی آسمان (Gradual Orange  Gradient) در Adobe Cameraraw. پرتو‌های آفتاب در فتوشاپ به وجود آمد‌ه و کمی براق‌تر شده‌اند.

ویرایش عکس در فتوشاپ

۹. براکت HDR که با کمک Merge To HDR در  فتوشاپ ترکیب شده‌اند. از Nik Color Efex Pro نیز برای ارتقاء و بهبود رنگ‌ها و نور‌ها استفاده شده است.

ویرایش عکس در فتوشاپ

۱۰. براکت HDR که به صورت دستی با فتوشاپ ادغام شده‌اند. از Nik Color Efex Pro نیز برای ارتقاء و بهبود رنگ‌ها و نور‌ها استفاده شده است.

ویرایش عکس در فتوشاپ

۱۱. براکت نوردهی چند‌گانه که ادغام شده‌ است.

ویرایش عکس در فتوشاپ

۱۲. تعدیل و تنظیم کنتراست و رنگ به هدف کاهش مه و گرم‌ کردن تصویر. آسمان ترکیبی در عکس ادغام ‌شده و درخشش آفتاب نیز اضافه شده است.

ویرایش عکس در فتوشاپ

۱۳. نوردهی دو‌گانه که در فتوشاپ ادغام شده‌اند. پرسپکتیو در Adobe Cameraraw اصلاح و تنظیمات رنگ نیز با Nik Color Efex Pro انجام شده است.

ویرایش عکس در فتوشاپ

منبع : زومیت (کجارو)

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با نصب اپلیکیشن اندروید ، از تخفیفات ویژه روزانه وهفتگی بهره مند شوید.
دانلود اپلیکیشن